Soczyste usta, czyli o makijażu permanentnym

Jakiś czas temu poddałam się zabiegowi makijażu permanentnego ust. Nie był to pierwszy makijaż permanentny, ponieważ mam zrobiony również makijaż brwi . Ja osobiście także wykonuję taki makijaż, ale aktualnie zajmuję się tylko brwiami. Dziś chciałabym Wam krótko przybliżyć ten temat jak i pokazać czego możecie się spodziewać bezpośrednio po zabiegu. Makijażem permanentnym możemy skorygować lub podkreślić naszą urodę. Jest dobrym sposobem na skorygowanie kształtu ust, brwi i poprawienie barwy lub podkreślenie oka kreską na powiece. Jeżeli chodzi o mnie, to preferuję jak najbardziej naturalny, subtelny  makijaż permanentny. Taki żeby ludzie się przyglądali i dopatrywali czy mam coś zrobione czy nie, ponieważ ładnie wygląda a nie dlatego, że mocno rzuca się w oczy. Kolor dobierany jest indywidualnie.

Sam zabieg  należy do bolesnych. Niewątpliwie każdy z nas posiada różny próg bólu, dla mnie było to raczej bolesne. Zanim rozpocznie się zabieg osoba wykonująca go, znieczuli miejsce maścią, która ma zadanie obniżyć próg bólu. Znieczulenie jest podawane kilkukrotnie w trakcie zabiegu, żeby uśmierzyć ból.
Na kilka dni przed i po zabiegu warto jest przyjmować Heviran, aby uniknąć ataku opryszczki. Jeżeli ktoś ma skłonność i choć raz problem opryszczki wystąpił , to bez przyjmowania Heviranu po zabiegu wystąpi ona w 99% .
W tym samym dniu po  zabiegu na usta są podrażnione i mogą być opuchnięte, opuchlizna mija po 1 dniu bądź tak jak u mnie utrzymuje się ok. 2 dni. Po kilku dniach zaczyna tworzyć strupek, w postaci ciemniejszego odcienia ust , nie wygląda to źle. Odpada w ciągu kilku dni. W tym czasie nie wolno mu pomagać jeżeli chcemy aby barwnik wchłonął się w całości, nie drapiemy, nie zrywamy i obchodzimy się z ustami bardzo delikatnie.
Po wykonanym zabiegu należy unikać solarium, basenu, sauny, peelingów,  gorących ostrych potraw i makijażu danej okolicy w okresie po zabiegowym.
Warto smarować usta wazeliną. Na jednym ze szkoleń usłyszałam- i sama się do tego stosowałam, że nie należy używać nic innego ponieważ niektóre składniki jak np. D- Pantenol, czyli witamina B5 „wypłukują ” barwnik.

Po upływie czasu rekonwalescencji –czyli około czterech tygodni powinnyście spotkać się z osobą, która wykonywała zabieg, aby sprawdzić czy nie wymaga korekty. Korekta zazwyczaj jest wliczona  w cenę  zabiegu.

Trwałość koloru jest sprawą indywidualną. Zazwyczaj utrzymuje się od około trzech latach, chyba że jest to microblading, który utrzymuje się około 1 roku. Potem zaleca się odświeżenie intensywności koloru.
Do przeciwwskazań wykonania makijażu permanentnego zalicza się : łuszczycę, chorobę nowotworową, cukrzycę, hemofilię, epilepsję, ciążę, laktację, a także przyjmowanie sterydów. Oczywiście wszystko jest względne, należy skonsultować się z osoba wykonującą zabieg oraz z lekarzem prowadzącym.

Jestem zadowolona z efektu zabiegu. Dla mnie, to duża wygoda i sposób na podkreślenie urody.
Poniżej fotorelacja z efektów po zabiegu i po wyłuszczeniu się już barwnika- czyli efekt końcowy :)
moje usta przed mp    Moje usta przed zabiegiem

 

po mp      Moje usta bezpośrednio po zabiegu

IMG_2270                                     Kilka godzin po zabiegu-opuchlizna

IMG_2272                                       Drugi dzień po zabiegu

IMG_2298                                     Dzień trzeci

IMG_2335   Wyłuszczający się pigment

usta pooooo  Finalny wygląd ust- delikatny subtelny efekt, właśnie taki jakiego oczekiwałam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>